Skip Index

Audio Description on Sky

Sunday 1st August 2021
Previous day Next day Today Freeview schedule One week Setup guide Virgin Media Freesat

Index of channels

BBC One London (101 or 954) BBC Two (102 or 969) ITV London (103 or 973) Channel 4 (104 or 974) Sky One (106) Sky Witness (107) Sky Atlantic (108) W (109) GOLD (110) Dave (111) Comedy Central (112) Sky Comedy (113) Sky Documentaries (114) BBC One HD (115) ITV2 (118) ITV3 (119) ITV4 (120) Sky Crime (121) Sky Arts (122) Discovery (125) Comedy Central Extra (127) 5STAR (128) National Geographic (129) Sky Nature (130) ITVBe (131) Alibi (132) TLC (133) E4 (135) More4 (136) 4Seven (137) Food Network (140) 5USA (141) Drama (143) Quest (144) Sky Replay (145) Quest Red (149) Investigation Discovery (154) Pick (159) Challenge (160) Discovery Turbo (161) Animal Planet (162) Eden (166) Discovery Science (167) Discovery History (177) ITV London Plus 1 (203) Channel 4 Plus 1 (204) Sky One Plus 1 (206) Sky Witness Plus 1 (207) Sky Atlantic Plus 1 (208) W Plus 1 (209) GOLD Plus 1 (210) Dave ja vu (211) Comedy Central Plus 1 (212) ITV2 Plus 1 (218) ITV3 Plus 1 (219) ITV4 Plus 1 (220) Sky Crime Plus 1 (221) Discovery Plus 1 (225) 5STAR Plus 1 (228) National Geographic Plus 1 (229) ITVBe Plus 1 (231) Alibi Plus 1 (232) TLC Plus 1 (233) E4 Plus 1 (235) More4 Plus 1 (236) Food Network Plus 1 (240) 5USA Plus 1 (241) Drama Plus 1 (243) Quest Plus 1 (244) Quest Red Plus 1 (249) Investigation Discovery Plus 1 (254) HGTV Plus 1 (258) Pick Plus 1 (259) Discovery Turbo Plus 1 (261) Animal Planet Plus 1 (262) Eden Plus 1 (266) Discovery Science Plus 1 (267) DMAX Plus 1 (272) Discovery History Plus 1 (277) Sky Cinema Premiere (301) Sky Cinema Select HD (302) Sky Cinema Hits HD (303) Sky Cinema Greats (304) Sky Cinema Animation HD (305) Sky Cinema Family (306) Sky Cinema Action (307) Sky Cinema Comedy (308) Sky Cinema Thriller (309) Sky Cinema Drama (310) Sky Cinema Sci-Fi/Horror HD (311) Sky Cinema Premiere Plus 1 (312) Film4 (313) Film4 Plus 1 (314) Movies 24 (325) Movies 24+ (326) Sky Sports Premier League (402) Sky Sports Golf (405) Sky Sports NFL (407) Sky Sports Arena (408) BT Sport 1 (413) BT Sport 2 (414) BT Sport 3 (417) Nickelodeon (604) Nicktoons (605) Nick Junior (606) CBBC (607) CBeebies (608) CITV (612) Nickelodeon Plus 1 (616) Nick Junior Plus 1 (622)

Programmes

BBC One London (101 or 954)

9:00pm Drama: Baptiste (60 minutes)
10:30pm Film: Gringo (100 minutes)

BBC Two (102 or 969)

5:30pm Documentary: Chris Packham: The Walk that Made Me (60 minutes)
6:30pm Nature: Saving Lives at Sea (30 minutes)
7:00pm Travel: The Tropic of Cancer: Egypt to Oman (60 minutes)
8:00pm Documentary: Inside Monaco: Playground of the Rich (60 minutes)
10:00pm Entertainment: Blind Ambition (60 minutes)

ITV London (103 or 973)

9:25am Documentary: A Year in the Beacons (25 minutes)
9:50am Gardening: Love Your Garden (60 minutes)
11:50am Game Show: Rolling in It (60 minutes)
12:50pm Entertainment: The Void (60 minutes)
1:55pm Film: Death Becomes Her (120 minutes)
6:15pm Film: Harry Potter and the Goblet of Fire (165 minutes)
9:00pm Drama: Professor T: Tiger Tiger (60 minutes)
10:20pm Documentary: Morecambe & Wise: The Lost Tapes (55 minutes)
11:15pm Documentary: Long Lost Family (60 minutes)

Channel 4 (104 or 974)

12:30pm Animation: The Simpsons: Oh Brother, Where Art Thou? (25 minutes)
12:55pm Animation: The Simpsons: Bart's Dog Gets an F (30 minutes)
1:25pm Animation: The Simpsons: Old Money (30 minutes)
3:55pm Documentary: Devon and Cornwall (60 minutes)
4:55pm DIY: George Clarke's Remarkable Renovations (65 minutes)
9:00pm Drama: The Handmaid's Tale: Home (60 minutes)
10:00pm Film: Book Club (120 minutes)

Sky One (106)

11:00pm Travel: An Idiot Abroad (60 minutes)

Sky Witness (107)

9:00am Reality Show: Border Patrol (30 minutes)
9:30am Reality Show: Border Patrol (30 minutes)
11:00am Documentary: Stop, Search, Seize (60 minutes)
12:00pm Documentary: Stop, Search, Seize (60 minutes)

Sky Atlantic (108)

5:25pm Drama: The Sopranos: The Second Coming (70 minutes)
6:35pm Drama: The Sopranos: Blue Comet (70 minutes)
7:45pm Drama: The Sopranos: Made in America (75 minutes)

W (109)

11:25am Science Fiction Series: Doctor Who: Closing Time (60 minutes)
12:25pm Science Fiction Series: Doctor Who: The Wedding of River Song (60 minutes)
1:25pm Science Fiction Series: Doctor Who: The Woman Who Fell to Earth (90 minutes)
2:55pm Science Fiction Series: Doctor Who: The Ghost Monument (60 minutes)
3:55pm Science Fiction Series: Doctor Who: Rosa (65 minutes)
5:00pm Sitcom: Outnumbered: The Hospital (40 minutes)
5:40pm Sitcom: Outnumbered: The Funeral (40 minutes)
6:20pm Sitcom: Outnumbered: The Girls' Day Out (40 minutes)
7:00pm Sitcom: Gavin & Stacey (40 minutes)
7:40pm Sitcom: Gavin & Stacey (40 minutes)
8:20pm Sitcom: Gavin & Stacey (40 minutes)
9:00pm Documentary: Louis Theroux's Altered States: Take My Baby (60 minutes)
10:00pm Documentary: Louis Theroux: Under the Knife (60 minutes)

GOLD (110)

10:55am Sitcom: Only Fools and Horses: Stage Fright (65 minutes)
12:00pm Sitcom: Only Fools and Horses: The Class of '62 (65 minutes)
1:05pm Sitcom: Only Fools and Horses: He Ain't Heavy, He's My Uncle (65 minutes)
2:10pm Sitcom: Only Fools and Horses: Three Men, a Woman and a Baby (65 minutes)
3:15pm Sitcom: Only Fools and Horses: The Frog's Legacy (85 minutes)
4:40pm Comedy: Murder, They Hope: The Bunny Trap (60 minutes)
5:40pm Comedy: Murder, They Hope: Evil Under The Bun (60 minutes)
6:40pm Comedy: Murder, They Hope: Dales of the Unexpected (60 minutes)
7:40pm Sitcom: Only Fools and Horses: The Frog's Legacy (80 minutes)

Dave (111)

9:20am Cookery: Rick Stein's Secret France (60 minutes)
12:20pm Motoring: Top Gear (100 minutes)
2:00pm Motoring: Top Gear: Ambitious but Rubbish (60 minutes)
6:00pm Motoring: Top Gear (60 minutes)
7:00pm Documentary: Border Force: America's Gatekeepers (60 minutes)

Comedy Central (112)

9:00am Sitcom: Friends: The One with Ross's Wedding (Part 2) (30 minutes)
9:30am Sitcom: Friends: The One After Ross Says Rachel (30 minutes)
10:00am Sitcom: Friends: The One with All the Kissing (30 minutes)
10:30am Sitcom: Friends: The One Hundredth (30 minutes)
11:00am Sitcom: Friends: The One Where Phoebe Hates PBS (30 minutes)
11:30am Sitcom: Friends: The One with the Kips (30 minutes)
12:00pm Sitcom: Friends: The One with the Yeti (30 minutes)
12:30pm Sitcom: Friends: The One Where Ross Moves In (30 minutes)
1:00pm Sitcom: Friends: The One with All the Thanksgivings (30 minutes)
1:30pm Sitcom: Friends: The One with Ross's Sandwich (30 minutes)
2:00pm Sitcom: Friends: The One with the Blackout (30 minutes)
2:30pm Sitcom: Friends: The One Where Heckles Dies (30 minutes)
3:00pm Sitcom: Friends: The One Where Eddie Won't Go (30 minutes)
3:30pm Sitcom: Friends: The One Where Chandler Can't Remember Which Sister (30 minutes)
4:00pm Sitcom: Friends: The One with the Cuffs (30 minutes)
4:30pm Sitcom: Friends: The One on the Last Night (30 minutes)
5:00pm Sitcom: Friends: The One with the Proposal (Part 1) (30 minutes)
5:30pm Sitcom: Friends: The One with the Red Sweater (30 minutes)
6:00pm Sitcom: Friends: The One Where Chandler Takes a Bath (30 minutes)
6:30pm Sitcom: Friends: The One with the Mugging (30 minutes)

Sky Comedy (113)

11:45pm Sitcom: Veep: Iowa (40 minutes)

Sky Documentaries (114)

9:00am Documentary: First Ladies: Eleanor Roosevelt (60 minutes)
10:00am Documentary: Laurel and Hardy: Their Lives and Magic (120 minutes)
1:45pm Sport: My Icon: My Icon: Nasser Hussain (15 minutes)
5:20pm Documentary: Apollo 11 (110 minutes)
10:50pm Documentary: Going Clear: Scientology and the Prison of Belief (140 minutes)

BBC One HD (115)

9:00pm Drama: Baptiste (60 minutes)
10:30pm Film: Gringo (100 minutes)

ITV2 (118)

12:00am Animation: American Dad!: Daesong Heavy Industries (30 minutes)
8:50am Consumer: Dress to Impress: Remus (60 minutes)
9:50am Consumer: Dress to Impress: Demi (60 minutes)
10:50am Consumer: Dress to Impress: Nate (60 minutes)
1:05pm Game Show: Celebrity Catchphrase (65 minutes)
3:10pm Film: Looney Tunes: Back in Action (70 minutes)
4:25pm Film: Looney Tunes: Back in Action (40 minutes)
5:05pm Film: Despicable Me 3 (60 minutes)
6:10pm Film: Despicable Me 3 (45 minutes)
11:05pm Animation: Family Guy: Book of Joe (25 minutes)
11:30pm Animation: Family Guy: Herpe the Love Sore (30 minutes)

ITV3 (119)

7:00am Soap: Emmerdale Omnibus: 01/08/2021 - Omnibus (180 minutes)
10:00am Film: Carry on at Your Convenience (105 minutes)
2:00pm Drama: Midsomer Murders: Faithful Unto Death (120 minutes)
4:00pm Drama: Midsomer Murders: Death in Disguise (120 minutes)
6:00pm Drama: Midsomer Murders: Death's Shadow (120 minutes)
10:25pm Drama: Lewis: Allegory of Love (125 minutes)

ITV4 (120)

7:15pm Film: Police Academy 3: Back in Training (60 minutes)
8:20pm Film: Police Academy 3: Back in Training (40 minutes)
9:00pm Film: The A-Team (60 minutes)
10:05pm Film: The A-Team (75 minutes)
11:20pm Film: Cliffhanger (60 minutes)

Sky Crime (121)

10:30am Documentary: Motorway Patrol (30 minutes)
12:00pm Documentary: Highway Cops (30 minutes)
12:30pm Documentary: Highway Cops (30 minutes)
1:00pm Documentary: Brit Cops: Frontline Crime (60 minutes)
2:00pm Documentary: Brit Cops: Frontline Crime (60 minutes)

Sky Arts (122)

3:00pm Music: Discovering Music (60 minutes)
4:00pm Documentary: Battle of the Brass Bands (60 minutes)

Discovery (125)

9:00am Motoring: Wheeler Dealers: 1965 Barracuda (Part 2) (60 minutes)
10:00am Motoring: Wheeler Dealers: Best of 2 (60 minutes)
12:00pm Documentary: Homestead Rescue: Raney Ranch: Count Your Blessings (60 minutes)
1:00pm Documentary: Homestead Rescue: Raney Ranch: Dead Of Winter (60 minutes)

Comedy Central Extra (127)

7:00pm Sitcom: Friends: The One with the Worst Best Man Ever (30 minutes)
7:30pm Sitcom: Friends: The One with Ross's Wedding (Part 1) (30 minutes)
8:00pm Sitcom: Friends: The One with All the Kissing (30 minutes)
8:30pm Sitcom: Friends: The One Hundredth (30 minutes)
9:00pm Sitcom: Friends: The One Where Phoebe Hates PBS (30 minutes)
9:30pm Sitcom: Friends: The One with the Kips (30 minutes)
10:00pm Sitcom: Friends: The One with the Yeti (30 minutes)
10:30pm Sitcom: Friends: The One Where Ross Moves In (30 minutes)
11:00pm Sitcom: Friends: The One with the Inappropriate Sister (30 minutes)
11:30pm Sitcom: Friends: The One with All the Resolutions (30 minutes)

5STAR (128)

7:00pm Documentary: 100 Incredible Moments Caught On Camera (120 minutes)

National Geographic (129)

11:00am History Documentary: Nazi Megastructures: Hitler's Mediterranean Fortress (60 minutes)
1:00pm Documentary: Lost Cities With Albert Lin: Petra's Hidden Origins (60 minutes)
2:00pm Documentary: Lost Cities With Albert Lin: Inca Island In The Sky (60 minutes)
3:00pm Documentary: Lost Cities With Albert Lin: Stonehenge (60 minutes)

Sky Nature (130)

6:00pm Nature: David Attenborough's Global Adventure (60 minutes)
7:00pm Nature: David Attenborough's Global Adventure, Pt 2 (60 minutes)
9:00pm Nature: Big Beasts: Last of the Giants: Australia and Asia (60 minutes)

ITVBe (131)

6:00pm Cookery: Dinner Date: Kirby (60 minutes)
8:00pm Cookery: Dinner Date: Marcel Somerville (60 minutes)

Alibi (132)

10:00am Drama: WPC 56: Memories are Made of This (60 minutes)
11:00am Drama: Father Brown: The Maddest of All (60 minutes)
12:00pm Drama: Father Brown: The Pride of the Prydes (60 minutes)
1:00pm Drama: Agatha Christie's Miss Marple: Sleeping Murder (120 minutes)
3:00pm Drama: The Coroner: Perfect Pair (60 minutes)
4:00pm Drama: The Coroner: The Foxby Affair (60 minutes)
5:00pm Drama: Deception: Forced Perspective (60 minutes)
6:00pm Drama: Death in Paradise: An Artistic Murder (60 minutes)
7:00pm Drama: Hudson & Rex: Strangers in the Night (60 minutes)
8:00pm Drama: Hudson & Rex: Dead Man Walking (60 minutes)
9:00pm Drama: Death in Paradise: Beyond the Shining Sea (Part 1) (60 minutes)
10:00pm Drama: Limetown: Apples and Oranges (30 minutes)
10:30pm Drama: Limetown: Answers (40 minutes)
11:10pm Drama: Death in Paradise: An Artistic Murder (65 minutes)

TLC (133)

10:00am Reality Show: Say Yes to the Dress: Bridesmaids (60 minutes)
11:00am Reality Show: Say Yes to the Dress: Bridesmaids (60 minutes)
12:00pm Reality Show: Say Yes to the Dress: Bridesmaids: Not Hell Nor High Water (60 minutes)
1:00pm Reality Show: Say Yes to the Dress: Bridesmaids: We Don't Do Anything Normal (60 minutes)

E4 (135)

1:50pm Sitcom: The Big Bang Theory: The Excelsior Acquisition (30 minutes)
2:20pm Sitcom: The Big Bang Theory: The Precious Fragmentation (30 minutes)
2:50pm Sitcom: The Big Bang Theory: The Pants Alternative (30 minutes)
3:20pm Sitcom: The Big Bang Theory: The Wheaton Recurrence (30 minutes)
7:10pm Game Show: Lego Masters Australia: Mega City (110 minutes)
9:00pm Film: Why Him? (130 minutes)
11:10pm Entertainment: Gogglebox (60 minutes)

More4 (136)

8:55am Cookery: Food Unwrapped (35 minutes)
9:30am Documentary: George Clarke's Amazing Spaces (60 minutes)
10:30am Documentary: Ugly House to Lovely House with George Clarke: Nottingham 2017 (65 minutes)
11:35am DIY: George Clarke's Old House, New Home: Broadstairs and Woolwich (60 minutes)
3:15pm Documentary: Escape to the Chateau: DIY (60 minutes)
4:15pm Documentary: Escape to the Chateau: DIY (65 minutes)
8:00pm DIY: George Clarke's Old House, New Home: Addiscombe, South London (60 minutes)
9:00pm DIY: Great British Home Restoration (60 minutes)
10:00pm Documentary: 24 Hours in A&E (65 minutes)
11:05pm Documentary: Emergency Helicopter Medics (65 minutes)

4Seven (137)

8:00pm Documentary: Matt Baker: Our Farm in the Dales (60 minutes)
9:00pm Documentary: 24 Hours in A&E (60 minutes)
11:05pm Documentary: 24 Hours in Police Custody (65 minutes)

Food Network (140)

10:00pm Cookery: Mystery Diners: Cabin Fever (30 minutes)
10:30pm Cookery: Mystery Diners: Train Robbery (30 minutes)

5USA (141)

3:05pm Film: Columbo: Caution - Murder Can Be Hazardous to Your Health (115 minutes)

Drama (143)

8:00pm Drama: Call the Midwife: Christmas Special 2017 (110 minutes)

Quest (144)

10:00am Documentary: Salvage Hunters: The Restorers (60 minutes)

Sky Replay (145)

12:00am Drama: Prodigal Son: Ouroboros (60 minutes)
9:00am Game Show: Four Weddings (60 minutes)
10:00am Game Show: Four Weddings (60 minutes)
10:00pm Drama: The Rookie: Threshold (60 minutes)

Quest Red (149)

1:00pm Documentary: Disappeared: Final Season (60 minutes)
8:00pm Documentary: Hoarding: Buried Alive: A Humongous Secret (60 minutes)

Investigation Discovery (154)

9:00am Documentary: Forensic Detectives: Dead in the Water (60 minutes)

Pick (159)

1:00pm Nature: Monkey Life (30 minutes)
1:30pm Nature: Monkey Life (30 minutes)
2:00pm Nature: Monkey Life (30 minutes)
2:30pm Nature: Monkey Life (30 minutes)

Challenge (160)

10:00am Game Show: Wheel of Fortune (30 minutes)
10:30am Game Show: Wheel of Fortune (30 minutes)
11:00am Game Show: Wheel of Fortune (30 minutes)
11:30am Game Show: Catchphrase (30 minutes)
12:00pm Game Show: Catchphrase (30 minutes)
12:30pm Game Show: Catchphrase (30 minutes)
2:00pm Game Show: Bruce Forsyth's Play Your Cards Right (30 minutes)
2:30pm Game Show: Bruce Forsyth's Play Your Cards Right (30 minutes)
3:00pm Game Show: Catchphrase (30 minutes)
3:30pm Game Show: Catchphrase (30 minutes)
4:00pm Quiz Show: Pointless (60 minutes)
8:00pm Quiz Show: The Chase (60 minutes)
10:00pm Quiz Show: The Chase (60 minutes)

Discovery Turbo (161)

9:00am Technology: How It's Made: Turf Grass/Beef Jerky/Wood Chippers/Bowling Pins (30 minutes)
9:30am Technology: How It's Made: Multi-Tools/Jojoba Oil/Puppets (30 minutes)
10:00am Technology: How It's Made: Fish Decoys/Film Digitisation/Cylinder Stoves (30 minutes)
10:30am Technology: How It's Made: Bamboo Bicycles/Chainsaw Art/Breath Mints (30 minutes)
11:00am Technology: How It's Made: Dinnerware; Air Brake Tanks; Frosted Cereal; Fossils (30 minutes)
11:30am Technology: How It's Made: Clay; Pitted Prunes; Spurs; Polyurethane Tires (30 minutes)
12:00pm Motoring: Wheeler Dealers: Best of (60 minutes)
1:00pm Motoring: Wheeler Dealers: 2000 Porsche 996 (60 minutes)
2:00pm Motoring: Wheeler Dealers: 1970 VW Fastback (60 minutes)
3:00pm Motoring: Wheeler Dealers: 1971 Chevrolet C10 Truck (60 minutes)
4:00pm Motoring: Wheeler Dealers: 1985 Mazda RX7 (60 minutes)

Animal Planet (162)

12:00am Documentary: Animal Cops Houston: Exodus (60 minutes)
12:00pm Nature: The Bronx Zoo: Slow Loris Romance (60 minutes)
1:00pm Nature: The Bronx Zoo: An Elephant's Trust (60 minutes)
2:00pm Nature: The Bronx Zoo: Training Dragons (60 minutes)

Eden (166)

10:00am Nature: David Attenborough's Natural Curiosities: Animal Frankensteins (30 minutes)
10:30am Nature: David Attenborough's Natural Curiosities: Finding the Way (30 minutes)
11:00am Nature: David Attenborough's Natural Curiosities: Extreme Babies (30 minutes)
11:30am Nature: David Attenborough's Natural Curiosities: Curious Counters (30 minutes)
5:00pm Nature: David Attenborough's Natural Curiosities: Animal Frankensteins (30 minutes)
5:30pm Nature: David Attenborough's Natural Curiosities: Finding the Way (30 minutes)
6:00pm Nature: David Attenborough's Natural Curiosities: Extreme Babies (30 minutes)
6:30pm Nature: David Attenborough's Natural Curiosities: Curious Counters (30 minutes)
11:00pm Nature: David Attenborough's Natural Curiosities: Animal Frankensteins (30 minutes)
11:30pm Nature: David Attenborough's Natural Curiosities: Finding the Way (30 minutes)

Discovery Science (167)

9:00pm History Documentary: Blowing Up History: Lost World of the Colosseum (60 minutes)

Discovery History (177)

12:00am Documentary: Expedition X: Mt Adams' UFO Encounters (60 minutes)

ITV London Plus 1 (203)

8:55am Childrens: How (30 minutes)
10:25am Documentary: A Year in the Beacons (25 minutes)
10:50am Gardening: Love Your Garden (60 minutes)
12:50pm Game Show: Rolling in It (60 minutes)
1:50pm Entertainment: The Void (60 minutes)
2:55pm Film: Death Becomes Her (120 minutes)
7:15pm Film: Harry Potter and the Goblet of Fire (165 minutes)
10:00pm Drama: Professor T: Tiger Tiger (60 minutes)
11:20pm Documentary: Morecambe & Wise: The Lost Tapes (55 minutes)

Channel 4 Plus 1 (204)

8:40am Animation: The Simpsons: Homer vs. Lisa and the Eighth Commandment (25 minutes)
9:05am Animation: The Simpsons: Principal Charming (25 minutes)
1:30pm Animation: The Simpsons: Oh Brother, Where Art Thou? (25 minutes)
1:55pm Animation: The Simpsons: Bart's Dog Gets an F (30 minutes)
2:25pm Animation: The Simpsons: Old Money (30 minutes)
4:55pm Documentary: Devon and Cornwall (60 minutes)
5:55pm DIY: George Clarke's Remarkable Renovations (65 minutes)
10:00pm Drama: The Handmaid's Tale: Home (60 minutes)
11:00pm Film: Book Club (120 minutes)

Sky One Plus 1 (206)

12:00am Documentary: Rob & Romesh Vs (60 minutes)

Sky Witness Plus 1 (207)

12:00am Drama: Law & Order: Organised Crime: What Happens in Puglia (60 minutes)
9:00am Documentary: Nothing to Declare (30 minutes)
9:30am Documentary: Nothing to Declare (30 minutes)
10:00am Reality Show: Border Patrol (30 minutes)
10:30am Reality Show: Border Patrol (30 minutes)
12:00pm Documentary: Stop, Search, Seize (60 minutes)
1:00pm Documentary: Stop, Search, Seize (60 minutes)

Sky Atlantic Plus 1 (208)

6:25pm Drama: The Sopranos: The Second Coming (70 minutes)
7:35pm Drama: The Sopranos: Blue Comet (70 minutes)
8:45pm Drama: The Sopranos: Made in America (75 minutes)

W Plus 1 (209)

12:00am Documentary: Louis Theroux: Under the Knife (60 minutes)
12:25pm Science Fiction Series: Doctor Who: Closing Time (60 minutes)
1:25pm Science Fiction Series: Doctor Who: The Wedding of River Song (60 minutes)
2:25pm Science Fiction Series: Doctor Who: The Woman Who Fell to Earth (90 minutes)
3:55pm Science Fiction Series: Doctor Who: The Ghost Monument (60 minutes)
4:55pm Science Fiction Series: Doctor Who: Rosa (65 minutes)
6:00pm Sitcom: Outnumbered: The Hospital (40 minutes)
6:40pm Sitcom: Outnumbered: The Funeral (40 minutes)
7:20pm Sitcom: Outnumbered: The Girls' Day Out (40 minutes)
8:00pm Sitcom: Gavin & Stacey (40 minutes)
8:40pm Sitcom: Gavin & Stacey (40 minutes)
9:20pm Sitcom: Gavin & Stacey (40 minutes)
10:00pm Documentary: Louis Theroux's Altered States: Take My Baby (60 minutes)
11:00pm Documentary: Louis Theroux: Under the Knife (60 minutes)

GOLD Plus 1 (210)

11:55am Sitcom: Only Fools and Horses: Stage Fright (65 minutes)
1:00pm Sitcom: Only Fools and Horses: The Class of '62 (65 minutes)
2:05pm Sitcom: Only Fools and Horses: He Ain't Heavy, He's My Uncle (65 minutes)
3:10pm Sitcom: Only Fools and Horses: Three Men, a Woman and a Baby (65 minutes)
4:15pm Sitcom: Only Fools and Horses: The Frog's Legacy (85 minutes)
5:40pm Comedy: Murder, They Hope: The Bunny Trap (60 minutes)
6:40pm Comedy: Murder, They Hope: Evil Under The Bun (60 minutes)
7:40pm Comedy: Murder, They Hope: Dales of the Unexpected (60 minutes)
8:40pm Sitcom: Only Fools and Horses: The Frog's Legacy (80 minutes)

Dave ja vu (211)

10:20am Cookery: Rick Stein's Secret France (60 minutes)
1:20pm Motoring: Top Gear (100 minutes)
3:00pm Motoring: Top Gear: Ambitious but Rubbish (60 minutes)
7:00pm Motoring: Top Gear (60 minutes)
8:00pm Documentary: Border Force: America's Gatekeepers (60 minutes)

Comedy Central Plus 1 (212)

9:00am Sitcom: Friends: The One with the Worst Best Man Ever (35 minutes)
9:35am Sitcom: Friends: The One with Ross's Wedding (Part 1) (25 minutes)
10:00am Sitcom: Friends: The One with Ross's Wedding (Part 2) (30 minutes)
10:30am Sitcom: Friends: The One After Ross Says Rachel (30 minutes)
11:00am Sitcom: Friends: The One with All the Kissing (30 minutes)
11:30am Sitcom: Friends: The One Hundredth (30 minutes)
12:00pm Sitcom: Friends: The One Where Phoebe Hates PBS (30 minutes)
12:30pm Sitcom: Friends: The One with the Kips (30 minutes)
1:00pm Sitcom: Friends: The One with the Yeti (30 minutes)
1:30pm Sitcom: Friends: The One Where Ross Moves In (30 minutes)
2:00pm Sitcom: Friends: The One with All the Thanksgivings (30 minutes)
2:30pm Sitcom: Friends: The One with Ross's Sandwich (30 minutes)
3:00pm Sitcom: Friends: The One with the Blackout (30 minutes)
3:30pm Sitcom: Friends: The One Where Heckles Dies (30 minutes)
4:00pm Sitcom: Friends: The One Where Eddie Won't Go (30 minutes)
4:30pm Sitcom: Friends: The One Where Chandler Can't Remember Which Sister (30 minutes)
5:00pm Sitcom: Friends: The One with the Cuffs (30 minutes)
5:30pm Sitcom: Friends: The One on the Last Night (30 minutes)
6:00pm Sitcom: Friends: The One with the Proposal (Part 1) (30 minutes)
6:30pm Sitcom: Friends: The One with the Red Sweater (30 minutes)
7:00pm Sitcom: Friends: The One Where Chandler Takes a Bath (30 minutes)
7:30pm Sitcom: Friends: The One with the Mugging (30 minutes)

ITV2 Plus 1 (218)

12:00am Animation: Family Guy: Secondhand Spoke (30 minutes)
9:50am Consumer: Dress to Impress: Remus (60 minutes)
10:50am Consumer: Dress to Impress: Demi (60 minutes)
11:50am Consumer: Dress to Impress: Nate (60 minutes)
2:05pm Game Show: Celebrity Catchphrase (65 minutes)
4:10pm Film: Looney Tunes: Back in Action (70 minutes)
5:25pm Film: Looney Tunes: Back in Action (40 minutes)
6:05pm Film: Despicable Me 3 (60 minutes)
7:10pm Film: Despicable Me 3 (45 minutes)

ITV3 Plus 1 (219)

12:00am Drama: Midsomer Murders: Bantling Boy (125 minutes)
8:00am Soap: Emmerdale Omnibus: 01/08/2021 - Omnibus (180 minutes)
11:00am Film: Carry on at Your Convenience (105 minutes)
3:00pm Drama: Midsomer Murders: Faithful Unto Death (120 minutes)
5:00pm Drama: Midsomer Murders: Death in Disguise (120 minutes)
7:00pm Drama: Midsomer Murders: Death's Shadow (120 minutes)
11:25pm Drama: Lewis: Allegory of Love (125 minutes)

ITV4 Plus 1 (220)

8:15pm Film: Police Academy 3: Back in Training (60 minutes)
9:20pm Film: Police Academy 3: Back in Training (40 minutes)
10:00pm Film: The A-Team (60 minutes)
11:05pm Film: The A-Team (75 minutes)

Sky Crime Plus 1 (221)

9:30am Documentary: Motorway Patrol (30 minutes)
11:30am Documentary: Motorway Patrol (30 minutes)
1:00pm Documentary: Highway Cops (30 minutes)
1:30pm Documentary: Highway Cops (30 minutes)
2:00pm Documentary: Brit Cops: Frontline Crime (60 minutes)
3:00pm Documentary: Brit Cops: Frontline Crime (60 minutes)

Discovery Plus 1 (225)

12:00am History Documentary: Blowing Up History (60 minutes)
9:00am Motoring: Wheeler Dealers: 1965 Barracuda (Part 1) (60 minutes)
10:00am Motoring: Wheeler Dealers: 1965 Barracuda (Part 2) (60 minutes)
11:00am Motoring: Wheeler Dealers: Best of 2 (60 minutes)
1:00pm Documentary: Homestead Rescue: Raney Ranch: Count Your Blessings (60 minutes)
2:00pm Documentary: Homestead Rescue: Raney Ranch: Dead Of Winter (60 minutes)

5STAR Plus 1 (228)

8:00pm Documentary: 100 Incredible Moments Caught On Camera (120 minutes)

National Geographic Plus 1 (229)

12:00pm History Documentary: Nazi Megastructures: Hitler's Mediterranean Fortress (60 minutes)
2:00pm Documentary: Lost Cities With Albert Lin: Petra's Hidden Origins (60 minutes)
3:00pm Documentary: Lost Cities With Albert Lin: Inca Island In The Sky (60 minutes)
4:00pm Documentary: Lost Cities With Albert Lin: Stonehenge (60 minutes)

ITVBe Plus 1 (231)

9:50am Fashion: Be Beautiful: Melanie Murphy (10 minutes)
7:00pm Cookery: Dinner Date: Kirby (60 minutes)
9:00pm Cookery: Dinner Date: Marcel Somerville (60 minutes)

Alibi Plus 1 (232)

11:00am Drama: WPC 56: Memories are Made of This (60 minutes)
12:00pm Drama: Father Brown: The Maddest of All (60 minutes)
1:00pm Drama: Father Brown: The Pride of the Prydes (60 minutes)
2:00pm Drama: Agatha Christie's Miss Marple: Sleeping Murder (120 minutes)
4:00pm Drama: The Coroner: Perfect Pair (60 minutes)
5:00pm Drama: The Coroner: The Foxby Affair (60 minutes)
6:00pm Drama: Deception: Forced Perspective (60 minutes)
7:00pm Drama: Death in Paradise: An Artistic Murder (60 minutes)
8:00pm Drama: Hudson & Rex: Strangers in the Night (60 minutes)
9:00pm Drama: Hudson & Rex: Dead Man Walking (60 minutes)
10:00pm Drama: Death in Paradise: Beyond the Shining Sea (Part 1) (60 minutes)
11:00pm Drama: Limetown: Apples and Oranges (30 minutes)
11:30pm Drama: Limetown: Answers (40 minutes)

TLC Plus 1 (233)

11:00am Reality Show: Say Yes to the Dress: Bridesmaids (60 minutes)
12:00pm Reality Show: Say Yes to the Dress: Bridesmaids (60 minutes)
1:00pm Reality Show: Say Yes to the Dress: Bridesmaids: Not Hell Nor High Water (60 minutes)
2:00pm Reality Show: Say Yes to the Dress: Bridesmaids: We Don't Do Anything Normal (60 minutes)

E4 Plus 1 (235)

7:00am Soap: Hollyoaks Omnibus (140 minutes)
2:50pm Sitcom: The Big Bang Theory: The Excelsior Acquisition (30 minutes)
3:20pm Sitcom: The Big Bang Theory: The Precious Fragmentation (30 minutes)
3:50pm Sitcom: The Big Bang Theory: The Pants Alternative (30 minutes)
4:20pm Sitcom: The Big Bang Theory: The Wheaton Recurrence (30 minutes)
8:10pm Game Show: Lego Masters Australia: Mega City (110 minutes)
10:00pm Film: Why Him? (130 minutes)

More4 Plus 1 (236)

9:55am Cookery: Food Unwrapped (35 minutes)
10:30am Documentary: George Clarke's Amazing Spaces (60 minutes)
11:30am Documentary: Ugly House to Lovely House with George Clarke: Nottingham 2017 (65 minutes)
12:35pm DIY: George Clarke's Old House, New Home: Broadstairs and Woolwich (60 minutes)
4:15pm Documentary: Escape to the Chateau: DIY (60 minutes)
5:15pm Documentary: Escape to the Chateau: DIY (65 minutes)
9:00pm DIY: George Clarke's Old House, New Home: Addiscombe, South London (60 minutes)
10:00pm DIY: Great British Home Restoration (60 minutes)
11:00pm Documentary: 24 Hours in A&E (65 minutes)

Food Network Plus 1 (240)

11:00pm Cookery: Mystery Diners: Cabin Fever (30 minutes)
11:30pm Cookery: Mystery Diners: Train Robbery (30 minutes)

5USA Plus 1 (241)

4:05pm Film: Columbo: Caution - Murder Can Be Hazardous to Your Health (115 minutes)

Drama Plus 1 (243)

9:00pm Drama: Call the Midwife: Christmas Special 2017 (110 minutes)

Quest Plus 1 (244)

11:00am Documentary: Salvage Hunters: The Restorers (60 minutes)

Quest Red Plus 1 (249)

2:00pm Documentary: Disappeared: Final Season (60 minutes)
9:00pm Documentary: Hoarding: Buried Alive: A Humongous Secret (60 minutes)

Investigation Discovery Plus 1 (254)

9:00am Documentary: Forensic Detectives: Fatal Error (60 minutes)
10:00am Documentary: Forensic Detectives: Dead in the Water (60 minutes)

HGTV Plus 1 (258)

12:00am DIY: DIY SOS: The Isle of Sheppey (60 minutes)

Pick Plus 1 (259)

9:00am Documentary: Police Force: Australia (30 minutes)
2:00pm Nature: Monkey Life (30 minutes)
2:30pm Nature: Monkey Life (30 minutes)
3:00pm Nature: Monkey Life (30 minutes)
3:30pm Nature: Monkey Life (30 minutes)

Discovery Turbo Plus 1 (261)

10:00am Technology: How It's Made: Turf Grass/Beef Jerky/Wood Chippers/Bowling Pins (30 minutes)
10:30am Technology: How It's Made: Multi-Tools/Jojoba Oil/Puppets (30 minutes)
11:00am Technology: How It's Made: Fish Decoys/Film Digitisation/Cylinder Stoves (30 minutes)
11:30am Technology: How It's Made: Bamboo Bicycles/Chainsaw Art/Breath Mints (30 minutes)
12:00pm Technology: How It's Made: Dinnerware; Air Brake Tanks; Frosted Cereal; Fossils (30 minutes)
12:30pm Technology: How It's Made: Clay; Pitted Prunes; Spurs; Polyurethane Tires (30 minutes)
1:00pm Motoring: Wheeler Dealers: Best of (60 minutes)
2:00pm Motoring: Wheeler Dealers: 2000 Porsche 996 (60 minutes)
3:00pm Motoring: Wheeler Dealers: 1970 VW Fastback (60 minutes)
4:00pm Motoring: Wheeler Dealers: 1971 Chevrolet C10 Truck (60 minutes)
5:00pm Motoring: Wheeler Dealers: 1985 Mazda RX7 (60 minutes)

Animal Planet Plus 1 (262)

12:00am Documentary: Animal Cops Houston: Trinity (60 minutes)
1:00pm Nature: The Bronx Zoo: Slow Loris Romance (60 minutes)
2:00pm Nature: The Bronx Zoo: An Elephant's Trust (60 minutes)
3:00pm Nature: The Bronx Zoo: Training Dragons (60 minutes)

Eden Plus 1 (266)

11:00am Nature: David Attenborough's Natural Curiosities: Animal Frankensteins (30 minutes)
11:30am Nature: David Attenborough's Natural Curiosities: Finding the Way (30 minutes)
12:00pm Nature: David Attenborough's Natural Curiosities: Extreme Babies (30 minutes)
12:30pm Nature: David Attenborough's Natural Curiosities: Curious Counters (30 minutes)
6:00pm Nature: David Attenborough's Natural Curiosities: Animal Frankensteins (30 minutes)
6:30pm Nature: David Attenborough's Natural Curiosities: Finding the Way (30 minutes)
7:00pm Nature: David Attenborough's Natural Curiosities: Extreme Babies (30 minutes)
7:30pm Nature: David Attenborough's Natural Curiosities: Curious Counters (30 minutes)

Discovery Science Plus 1 (267)

10:00pm History Documentary: Blowing Up History: Lost World of the Colosseum (60 minutes)

DMAX Plus 1 (272)

9:00am Motoring: Kindig Customs: More Than One Way to Skin a Cat (and a Bird) (60 minutes)

Discovery History Plus 1 (277)

12:00am Documentary: Expedition X: Mystery in Mammoth Cave (60 minutes)

Sky Cinema Premiere (301)

12:40pm Film: Knives Out (135 minutes)
6:10pm Film: Every Breath You Take (110 minutes)
10:00pm Film: Knives Out (135 minutes)

Sky Cinema Select HD (302)

8:25am Film: Zombieland: Double Tap (115 minutes)
12:00pm Film: Road Trip: Beer Pong (110 minutes)
3:45pm Film: Summer Rental (105 minutes)
5:30pm Film: Turbo (110 minutes)
7:20pm Film: Zombieland: Double Tap (100 minutes)
9:00pm Film: Road Trip: Beer Pong (100 minutes)

Sky Cinema Hits HD (303)

10:10am Film: The Broken Hearts Gallery (120 minutes)
1:55pm Film: Superman Returns (155 minutes)
4:30pm Film: Downton Abbey (130 minutes)
9:00pm Film: The Broken Hearts Gallery (120 minutes)

Sky Cinema Greats (304)

9:40am Film: Zulu (140 minutes)
12:00pm Film: The Revenant (160 minutes)
6:40pm Film: Zulu (140 minutes)
9:00pm Film: The Revenant (160 minutes)

Sky Cinema Animation HD (305)

9:45am Film: Surf's Up (90 minutes)
4:15pm Film: Surf's Up (105 minutes)

Sky Cinema Family (306)

11:35am Film: The Secret Garden (115 minutes)
7:00pm Film: Jumanji (120 minutes)
10:45pm Film: The Secret Garden (110 minutes)

Sky Cinema Action (307)

8:55am Film: Mad Max: Fury Road (125 minutes)
2:10pm Film: Kick-Ass 2 (110 minutes)
8:00pm Film: Mad Max: Fury Road (125 minutes)

Sky Cinema Comedy (308)

12:00am Film: Grown Ups (110 minutes)
8:40am Film: That's My Boy (120 minutes)
4:00pm Film: Like a Boss (90 minutes)
5:30pm Film: That's My Boy (120 minutes)

Sky Cinema Thriller (309)

7:45am Film: Kindred (115 minutes)
9:40am Film: The Good Liar (120 minutes)
11:40am Film: Angels and Demons (150 minutes)
4:40pm Film: Kindred (110 minutes)
6:30pm Film: The Good Liar (120 minutes)
8:30pm Film: Angels and Demons (150 minutes)

Sky Cinema Drama (310)

10:05am Film: A Beautiful Day in the Neighborhood (120 minutes)
2:25pm Film: Last Christmas (110 minutes)
6:30pm Film: A Beautiful Day in the Neighborhood (120 minutes)
10:50pm Film: The Fighter (120 minutes)

Sky Cinema Sci-Fi/Horror HD (311)

10:15pm Film: The Exorcist (125 minutes)

Sky Cinema Premiere Plus 1 (312)

7:55am Film: Every Breath You Take (115 minutes)
1:40pm Film: Knives Out (135 minutes)
7:10pm Film: Every Breath You Take (110 minutes)
11:00pm Film: Knives Out (135 minutes)

Film4 (313)

12:45pm Film: Paddington (110 minutes)
2:35pm Film: Time Bandits (140 minutes)
4:55pm Film: Jason and the Argonauts (125 minutes)
7:00pm Film: Big Momma's House 2 (120 minutes)
9:00pm Film: The Day After Tomorrow (140 minutes)
11:20pm Film: Disturbia (125 minutes)

Film4 Plus 1 (314)

1:45pm Film: Paddington (110 minutes)
3:35pm Film: Time Bandits (140 minutes)
5:55pm Film: Jason and the Argonauts (125 minutes)
8:00pm Film: Big Momma's House 2 (120 minutes)
10:00pm Film: The Day After Tomorrow (140 minutes)

Movies 24 (325)

5:00pm Film: Reap What You Sew: An Aurora Teagarden Mystery (120 minutes)

Movies 24+ (326)

10:00pm Film: Reap What You Sew: An Aurora Teagarden Mystery (120 minutes)

Sky Sports Premier League (402)

10:00am Sport: Soccer AM: The Best Bits: Soccer Am-The Best Bits 04.01 (30 minutes)
10:30am Sport: Soccer AM: The Best Bits: Soccer Am-The Best Bits 11.01 (30 minutes)
11:00am Sport: Soccer AM: The Best Bits: Soccer Am-The Best Bits 19.01 (30 minutes)
8:00pm Sport: Gary Neville's Soccerbox: Jamie Carragher (30 minutes)
8:30pm Sport: Gary Neville's Soccerbox: Phil Neville (30 minutes)
11:00pm Sport: The Premier League Years: 1999/2000 (120 minutes)

Sky Sports Golf (405)

11:30am Sport: Ryder Cup Memories: Medinah: J Rose (30 minutes)
6:00pm Sport: Ryder Cup Memories: Medinah: J Rose (30 minutes)

Sky Sports NFL (407)

3:45pm Documentary: Lions Legends: Martin Johnson (15 minutes)

Sky Sports Arena (408)

3:00pm Sport: Darts Gold: Wdc Finals 12/13 (30 minutes)
3:30pm Sport: Darts Gold: WDC Finals 14/15 (30 minutes)

BT Sport 1 (413)

9:00am Sport: WWE Raw Highlights (60 minutes)
10:00am Sport: WWE SmackDown Highlights (60 minutes)
1:30pm Sport: BT Sport Reload (30 minutes)

BT Sport 2 (414)

1:30pm Sport: Badminton Unlimited (30 minutes)
5:30pm Sport: Kite Masters (30 minutes)

BT Sport 3 (417)

12:00am Sport: Badminton Unlimited (30 minutes)
11:00am Sport: Fishing: On the Bank (60 minutes)
12:00pm Sport: BT Sport Reload (30 minutes)
5:00pm Motoring: Gearing Up (30 minutes)

Nickelodeon (604)

9:00pm Kids Drama: Victorious: Pilot (31 minutes)

Nicktoons (605)

9:30am Animation: SpongeBob Squarepants: Shell Shocked (15 minutes)
2:30pm Animation: SpongeBob Squarepants: The Pink Purloiner (15 minutes)
6:00pm Childrens: Horrid Henry: Horrid Henry: Aliens Ate My Homework (15 minutes)
6:15pm Childrens: Horrid Henry: Horrid Henry and the Terrible Teacher (15 minutes)
6:30pm Childrens: Horrid Henry: Horrid Henry's Winter Wish (15 minutes)
6:45pm Childrens: Horrid Henry: Horrid Henry Alone at Home (15 minutes)

Nick Junior (606)

11:30am Animation: Peppa Pig: The Balloon Ride (5 minutes)
11:35am Animation: Peppa Pig: George's Birthday (10 minutes)
11:45am Animation: Peppa Pig: Zoe Zebra (5 minutes)
11:50am Animation: Peppa Pig: Cuckoo Clock (10 minutes)
12:00pm Animation: Peppa Pig: Pen Pal (5 minutes)
12:05pm Animation: Peppa Pig: The Toy Cupboard (10 minutes)
12:45pm Animation: Peppa Pig: Work and Play (5 minutes)
12:50pm Animation: Peppa Pig: The Rainbow (10 minutes)
1:00pm Animation: Peppa Pig: The Library (5 minutes)
1:05pm Animation: Peppa Pig: The Camper Van (10 minutes)
1:15pm Animation: Peppa Pig: The Camping Holiday (5 minutes)
1:20pm Animation: Peppa Pig: Grandpa's Compost Heap (10 minutes)
1:30pm Animation: Peppa Pig: Richard Rabbit Comes to Play (5 minutes)
1:35pm Animation: Peppa Pig: Fun Run (10 minutes)
1:45pm Animation: Peppa Pig: Washing (5 minutes)
1:50pm Animation: Peppa Pig: Polly's Boat Trip (10 minutes)
2:00pm Animation: Peppa Pig: Delphine Donkey (5 minutes)
2:05pm Animation: Peppa Pig: The Fire Engine (10 minutes)
2:45pm Animation: Peppa Pig: Princess Peppa (5 minutes)
2:50pm Animation: Peppa Pig: Teddy Playgroup (10 minutes)
3:00pm Animation: Peppa Pig: Danny's Pirate Party (5 minutes)
3:05pm Animation: Peppa Pig: Mr Potato Comes to Town (10 minutes)
3:15pm Animation: Peppa Pig: The Train Ride (5 minutes)
3:20pm Animation: Peppa Pig: Granny Pig's Chickens (10 minutes)
3:30pm Animation: Peppa Pig: Talent Day (5 minutes)
3:35pm Animation: Peppa Pig: A Trip to The Moon (10 minutes)
3:45pm Animation: Peppa Pig: Grandpa at The Playground (5 minutes)
3:50pm Animation: Peppa Pig: Goldie The Fish (10 minutes)
4:00pm Animation: Peppa Pig: Funfair (5 minutes)
4:05pm Animation: Peppa Pig: Numbers (10 minutes)
4:45pm Animation: Peppa Pig: Digging Up The Road (5 minutes)
4:50pm Animation: Peppa Pig: Freddy Fox (10 minutes)
5:00pm Animation: Peppa Pig: Whistling (5 minutes)
5:05pm Animation: Peppa Pig: Doctor Hamster's Tortoise (10 minutes)
5:15pm Animation: Peppa Pig: Sun, Sea and Snow (5 minutes)
5:20pm Animation: Peppa Pig: Grandpa Pig's Computer (10 minutes)

CBBC (607)

9:50am Documentary: The Zoo: Woody's Top Ten (15 minutes)
10:05am Childrens: Odd Squad: Slow Your Roll, Part 1 (10 minutes)
10:15am Childrens: Odd Squad: Slow Your Roll, Part 2 (15 minutes)
12:05pm Childrens: Operation Ouch! (30 minutes)
1:00pm Childrens: Horrible Histories: Awesome Ancient Civilisations Special (30 minutes)
1:30pm Kids Drama: The Dumping Ground (55 minutes)
4:55pm Childrens: Still So Awkward (30 minutes)
5:25pm Childrens: Lagging: Night at the Mall (25 minutes)
5:50pm Animation: Danger Mouse: We Aren't Family. Series 2. Series 2 (10 minutes)
6:00pm Animation: Danger Mouse: Crouching Hamster, Hidden Wagon (15 minutes)
6:15pm Animation: Danger Mouse: Danger-Thon. Series 2. Series 2 (10 minutes)
6:25pm Animation: Danger Mouse: Jam Session (10 minutes)
6:35pm Childrens: Horrible Histories: Revolting Russian Revolutions (35 minutes)
7:10pm Childrens: Horrible Histories (30 minutes)
7:40pm Documentary: My Life (25 minutes)
8:05pm Childrens: So Awkward: Fly Me to the Moon (30 minutes)

CBeebies (608)

9:40am Childrens: Octonauts Specials: Octonauts and the Amazon Adventure (20 minutes)
10:55am Childrens: Andy's Safari Adventures: Andy and the Ethiopian Wolves (15 minutes)
11:50am Childrens: Topsy and Tim: Sore Paw (10 minutes)
1:35pm Childrens: Bitz & Bob: Marmalade Mayhem (10 minutes)
3:30pm Childrens: Andy's Aquatic Adventures: Andy and the Green Sea Turtles (15 minutes)
4:25pm Childrens: Treasure Champs: Loyalty (15 minutes)
5:05pm Childrens: Andy's Aquatic Adventures: Andy and the Walrus Pups (15 minutes)
5:45pm Childrens: Sarah & Duck: Magic Panic (5 minutes)
5:50pm Animation: Charlie and Lola: It's A Secret (15 minutes)
6:10pm Animation: The Clangers: The Crystal Trees (10 minutes)

CITV (612)

11:30am Childrens: The Epic Tales of Captain Underpants (30 minutes)
5:00pm Animation: Mr. Bean: Hot Date; Wanted (15 minutes)
5:15pm Animation: Mr. Bean: Gadget Kid; The Visitor (14 minutes)
5:29pm Childrens: The Epic Tales of Captain Underpants (31 minutes)

Nickelodeon Plus 1 (616)

9:00am Childrens: Horrid Henry: Horrid Henry's Christmas (15 minutes)
9:15am Childrens: Horrid Henry: Horrid Henry And The Bogey Babysitter (15 minutes)
9:30am Childrens: Horrid Henry: Horrid Henry Says Goodbye (15 minutes)
9:45am Childrens: Horrid Henry: Horrid Henry Gets Spots (15 minutes)
10:00pm Kids Drama: Victorious: Pilot (31 minutes)

Nick Junior Plus 1 (622)

12:30pm Animation: Peppa Pig: The Balloon Ride (5 minutes)
12:35pm Animation: Peppa Pig: George's Birthday (10 minutes)
12:45pm Animation: Peppa Pig: Zoe Zebra (5 minutes)
12:50pm Animation: Peppa Pig: Cuckoo Clock (10 minutes)
1:00pm Animation: Peppa Pig: Pen Pal (5 minutes)
1:05pm Animation: Peppa Pig: The Toy Cupboard (10 minutes)
1:45pm Animation: Peppa Pig: Work and Play (5 minutes)
1:50pm Animation: Peppa Pig: The Rainbow (10 minutes)
2:00pm Animation: Peppa Pig: The Library (5 minutes)
2:05pm Animation: Peppa Pig: The Camper Van (10 minutes)
2:15pm Animation: Peppa Pig: The Camping Holiday (5 minutes)
2:20pm Animation: Peppa Pig: Grandpa's Compost Heap (10 minutes)
2:30pm Animation: Peppa Pig: Richard Rabbit Comes to Play (5 minutes)
2:35pm Animation: Peppa Pig: Fun Run (10 minutes)
2:45pm Animation: Peppa Pig: Washing (5 minutes)
2:50pm Animation: Peppa Pig: Polly's Boat Trip (10 minutes)
3:00pm Animation: Peppa Pig: Delphine Donkey (5 minutes)
3:05pm Animation: Peppa Pig: The Fire Engine (10 minutes)
3:45pm Animation: Peppa Pig: Princess Peppa (5 minutes)
3:50pm Animation: Peppa Pig: Teddy Playgroup (10 minutes)
4:00pm Animation: Peppa Pig: Danny's Pirate Party (5 minutes)
4:05pm Animation: Peppa Pig: Mr Potato Comes to Town (10 minutes)
4:15pm Animation: Peppa Pig: The Train Ride (5 minutes)
4:20pm Animation: Peppa Pig: Granny Pig's Chickens (10 minutes)
4:30pm Animation: Peppa Pig: Talent Day (5 minutes)
4:35pm Animation: Peppa Pig: A Trip to The Moon (10 minutes)
4:45pm Animation: Peppa Pig: Grandpa at The Playground (5 minutes)
4:50pm Animation: Peppa Pig: Goldie The Fish (10 minutes)
5:00pm Animation: Peppa Pig: Funfair (5 minutes)
5:05pm Animation: Peppa Pig: Numbers (10 minutes)
5:45pm Animation: Peppa Pig: Digging Up The Road (5 minutes)
5:50pm Animation: Peppa Pig: Freddy Fox (10 minutes)
6:00pm Animation: Peppa Pig: Whistling (5 minutes)
6:05pm Animation: Peppa Pig: Doctor Hamster's Tortoise (10 minutes)
6:15pm Animation: Peppa Pig: Sun, Sea and Snow (5 minutes)
6:20pm Animation: Peppa Pig: Grandpa Pig's Computer (10 minutes)

Information

Last updated Saturday 31st July 3:38pm.
This information is provided entirely without warrenty or guarentee of accuracy. If you would like to provide feedback about what you discover regarding these listings, please Email me. I'd also be interested to hear how you get on with the format of the listing.

Giffgaff: Get unlimited texts and unlimited Internet for 10